Ga naar inhoud

Riksja Family
Sri Lanka

Op safari!

Bouwsteen
  • Reisschema:
    Yala
  • Reisduur:
    3 dagen / 2 nachten
  • Reissom:
    vanaf € 315,- per volwassene
  • vanaf € 195,- per kind (t/m 11 jaar)
  • Inclusief:
    op safari in Yala
Dé plek voor je safari in Sri Lanka is Yala National Park. Apen buitelen door de bomen en pauwen laten hun mooiste veren zien. Luipaarden liggen verstopt in de bomen, krokodillen warmen zich op aan de oever van een meer en zwarte beren komen van tijd tot tijd te voorschijn. Het kan hier best druk zijn, maar een safari met kinderen is zeker de moeite waard. Je familiehotel, met zwembad, ligt op ongeveer drie kwartier rijden van Yala.
Olifanten Sri Lanka Yala NP

Dag 1 – aankomst Yala

Het landschap wordt langzaam aan platter en droger naarmate we de bergen achter ons laten. Zo zal Yala er dus ook uit zien: een stukje Afrika in Zuidoost-Azië. Even beu van het lange zitten? Stop onderweg voor een heerlijke lunch of verse mango’s. Naarmate we dichterbij Yala komt neemt de spanning in onze auto toe: zijn er onderweg al wilde dieren te zien?

Het hotel ligt in Tissamaharama aan de rand van het Yala National Park. Vanuit de kamer kijken we uit over de sfeervol aangelegde tuin met zwembad. De kinderen rennen direct naar het zwembad en duiken er in – ze zijn toe aan wat afkoeling na deze lange dag in de auto. En wij ook!

Dag 2 – safari Sri Lanka

Een stevige 4×4 staat voor ons klaar, waarin we kunnen zitten, maar ook in kunnen staan. De jeep is open en we vragen ons angstig af of de jaguar ons niet te grazen zal nemen. Blijkt dat dit zeer schuwe dieren zijn en dat we daar absoluut niet bang voor hoeven zijn. Het is warm en stoffig in het park. De paden zijn voornamelijk van zand en al snel zitten we diep in het park, tussen de bush. Een echt Afrika-gevoel overheerst. We stoppen bij een waterpoel en zien vier krokodillen in het zonnetje liggen. Bek open en de ogen volgen ons. Geen goed moment om uit te stappen.

Al snel horen we via andere chauffeurs dat een zwarte beer gespot is. Hoe spannend is dit! We doen ons best om een glimp op te vangen en zowaar steekt de beer net voor onze jeep de weg over.

Dag 3 – Schildpadden baai of VOC-stad?

Wil je naar het strand, met als enige reuring de schildpadden die ’s nachts hun eieren leggen op het strand of wil je in liever de voetsporen treden van de oude zeevaarders in de VOC-stad Galle? Beide mogelijkheden kunnen vanaf Yala. Twijfel je nog, bespreek dat dan met onze ervaren reisspecialisten Birgit en Nynke.

Onze slaapplekken

familiehotel Yala Sri Lanka
familiehotel Yala Sri Lanka
familiehotel Yala Sri Lanka

Voor deze reis bieden we de volgende varianten aan

1Variant

Comfort stay safarilodge

  • Reissom:
    vanaf € 450,- per volwassene en 300 per kind (t/m 11 jaar)
  • Inbegrepen:
    inclusief ontbijt

Dit hotel ligt zo dicht bij de ingang van Yala Nationaal Park, dat ’s nachts olifanten over het terrein wandelen. Oppassen dus! Je overnacht in een comfortabele bungalow met airco. De lodge heeft een groot zwembad dat uitkijkt over een meertje. In het meer kun je beter niet gaan zwemmen, want naast buffels zijn er ook veel krokodillen te vinden, die hier afkoeling komen zoeken.

2Variant

Special stay safaritent

  • Reissom:
    vanaf € 475,- per volwassene en 270 per kind (t/m 11 jaar)
  • Inbegrepen:
    inclusief ontbijt, diner, nightwalk en Junior Master Chef kookworkshop

Om je een echt junglegevoel te bezorgen, regelen wij de overnachtingen op een bushcamp dat direct grenst aan het national park. Hier geen zwembad of airco, maar wel een tent met comfortabele bedden, een ventilator, douche en toilet.

’s Avonds ga je op pad met een van de rangers voor een night walk. Groot wild zul je niet tegenkomen, maar het is wel spannend om in het pikkedonker met een zaklamp opzoek te gaan naar (nacht)dieren. De volgende dag nog wat energie over? Dan gaan de kinderen met de chef aan de slag, in de keuken. Maak je eigen curry en eet het daarna lekker op.

3Variant

Safari in Udawalawe met verblijf in tented camp

  • Reissom:
    vanaf € 230,- per volwassene en vanaf € 170,- per kind (t/m 11 jaar)
  • Inbegrepen:
    Jeep safari met gids en overnachting in comfortabele tent o.b.v. volpension (ontbijt, lunch en diner), excl. entreegelden (ca. € 26,- p.p.)

Met je gezin op safari in het zuiden van Sri Lanka, maar wel in een minder toeristisch nationaal park? Dan raden we een safari in Udawalawe national park aanraden. Het is een park wat niet zo toeristisch is, en je spot hier veel olifanten, krokodillen en andere dieren. Helaas laat het luipaard zich hier niet zo snel zien als in Yala maar bijkomend voordeel is dat het er rustiger is. Je slaapt hier ook in een fijn tented camp midden in het park.

4Variant

Safari in Udawalawe met verblijf in hotel met zwembad

  • Reissom:
    vanaf € 120,- per volwassene en vanaf € 89,- per kind (t/m 11 jaar)
  • Inbegrepen:
    Jeep safari met gids en overnachting in sfeervol hotel incl. ontbijt, excl. entreegelden (ca. € 26,- p.p.)

Wil je op safari in Udawalawe, maar niet in een safaritent slapen? We kunnen ook een fijn hotel met zwembad voor je inplannen. Hierbij ga je op safari en ook naar het olifantenweeshuis, maar slaap je in een comfortabel hotel vlakbij de ingang van het park.

Deze bouwsteen is goed te combineren met