Ga naar inhoud

Riksja Family
Indonesië
Het strand bij Jimbaran op Bali

Bye baai Bali

Bouwsteen
  • Reisschema:
    Jimbaran en Tanjung Benoa
  • Reisduur:
    4 dagen/3 nachten
  • Reissom:
    € 330,- per volwassene
  • € 245,- per kind (2 t/m 11 jaar)
Naast de populaire badplaats Sanur, heeft Bali in het zuiden nog andere aangename relax plekken aan het strand, zoals Jimbaran en Tanjung Benoa. Zandkastelen bouwen op het strand of met een verkoelend drankje wegkruipen in een luie stoel, terwijl een verkoelende bries door de palmbomen waait. Wat ons betreft alle ingrediënten voor een ontspannen afsluiter (of als relaxt beginnetje) op Bali.
Op het strand liggen kleurrijke vissersboten te wachten op de volgende uittocht en bij het zwembad plonzen giechelende kinderen in het water. De hotels zijn hier niet zo kleinschalig, maar wel van alle gemakken voorzien. Je verblijft in een verzorgd resort aan of nabij het strand met zwembad, restaurant, bar en massagesalon.
Strand afsluiter op Bali in Jimbaran

Dag 1 – Aankomst op je strandverblijf

Jimbaran en Tanjung Benoa, met stranden behorende tot de mooiste van Bali, liggen ten zuiden van Sanur. De meeste gezinnen sluiten hier hun vakantie op Bali af: verblijf in een resort, voorzien van alle gemakken en met het strand (bijna) voor de deur. Aangezien de sfeervolle familiehotels in het zuiden schaars zijn, verblijf je in één van deze plaatsen. De hotels zijn vergelijkbaar en hebben een zwembad, restaurant en bar, dus je hoeft er niet meer op uit te trekken. Wil je nog wat luxer verblijven? Dan hebben we nog een upgrade mogelijkheid in Jimbaran. Het hotel heeft geen familiekamers, je verblijft dan in twee aparte kamers, indien mogelijk naast elkaar.

Wij legden deze middag direct onze handdoek neer op een luie stoel op het langgerekte zandstrand. Als de zee zich terug trekt bij eb, kun je samen met de kinderen heerlijk strandjutten en schelpen zoeken. Een fijne plek om even bij te komen van je Bali reis.

Dag 2 & 3 – Zuidkust, eigen verblijf

In de hoofdstraat vind je wat (souvenir-) winkels en cafétjes, maar meer is er eigenlijk niet. De komende dagen hoef je niks en heb je alle tijd voor strandluieren. Het langgerekte zandstrand ligt voor de deur en lonkt.

Na het ontbijt kun je je zwembroek aantrekken en regelrecht naar het strand. Het loopt voor Balinese begrippen langzaam af in zee, maar vanwege de golfslag is het voor kleine kinderen wel verstandig samen de zee in te gaan. Wij bouwden met een emmer en schepje reusachtige zandkastelen in de branding. Als je liever niet hebt dat het zand aan je met zonnebrandcrème ingesmeerde huid plakt, dan is het aan het zwembad beter vertoeven.

Terwijl de zon aan het begin van de avond langzaam onder ging, genoten wij voor de laatste keer van de schitterende rode glinstering in zee.

Dag 4 – Zuidkust, vertrek Bali strand

Voor de meeste reizigers zijn de stranden van het zuiden de eindbestemming. De meeste vluchten van de Denpasar naar Amsterdam vertrekken aan het begin van de avond. Je hebt dan ook geen haast en kunt nog even over het strand wandelen, souvenirs inkopen of een verfrissende duik maken voordat je vertrekt. Afhankelijk van de vlucht word je in de loop van de dag opgehaald die jou en je gezin in circa 1,5 uur naar de luchthaven brengt.

Met het zand nog tussen je tenen en een koffer vol mooie herinneringen stap je in het toestel naar huis, waar je de volgende dag landt. Je kunt vanaf Bali niet rechtstreeks naar Amsterdam vliegen. Wij vinden de vluchten van KLM ideaal, omdat je alleen een korte tankstop maakt op Singapore. Na het strekken van de benen, neem je weer plaats in hetzelfde vliegtuig en vervolg je de terugvlucht.

Onze slaapplekken

Voor deze reis bieden we de volgende varianten aan

1Variant

Extra comfortabel verblijf Jimbaran

  • Reissom:
    € 545,- per volwassene 400 per kind
  • Inbegrepen:
    Verblijf van 3 nachten in extra comfortabel hotel vlakbij een breed zandstrand, inclusief ontbijt en aankomsttransfer

Op zoek naar nog meer comfort? Ook dat kan aan de stranden van het zuiden. Je verblijft dan in onze extra comfortabele optie in Jimbaran. Het hotel is weliswaar ook niet kleinschalig, maar stijlvol ingericht in de typisch Balinese sfeer. Je hotel ligt direct aan een breed zandstrand met ligbedden en heeft een heerlijk zwembad. Het hotel is van alle gemakken voorzien, zoals goede restaurants met een gevarieerde kaart en een spa. Het uitgebreide ontbijtbuffet is inbegrepen. Direct naast het hotel liggen eettentjes waar je ’s avonds met je voeten in het zand kunt genieten van verse, geroosterde vis (Jimbarans specialiteit).

Je ruime kamer, geschikt voor maximaal drie personen, heeft meubels in Balinese stijl waaronder een kingsize bed en beschikt over airconditioning, TV met internationale zenders en een ruime badkamer met douche. Indien je met meer dan drie personen verblijft, boeken wij twee aparte kamers. Deze zijn niet onderling met elkaar verbonden.

Het is sfeervol, maar het prijsniveau ligt wel wat hoger. Reissom inclusief aankomsttransfer en overnachtingen met ontbijt (andere gezinssamenstellingen zijn op aanvraag)

Deze bouwsteen is goed te combineren met