
Yosemite – Berenbos in bergvallei
Bouwsteen✓ Wandel als ranger door het woud; zoek dierensporen en benoem de bomen
✓ Hike de 4 Mile Trail
✓ Overnachtingen in een lodge dichtbij ingang Yosemite National Park
✓ Keuzeoptie: overnacht in een comfortabele hut, kampeer in het nationale park of kampeer in je eigen tent

Dag 1 – Aankomst in Yosemite
Nadat je je huurauto opgehaald hebt bij het verhuurkantoor gaat je USA roadtrip echt van start. De eerste miles is het nog wel wennen dat je links en rechts ingehaald kan worden. Na zo’n half uur rijden heb je de drukte achter de rug en kan de cruise control aan. Veel van onze reizigers kopen bij de Walmart een koelbox, die je onderweg bij veel restaurants, supermarkten of benzinestations voor enkele dollars met ijsblokjes kunt vullen. Zo is je eten en drinken altijd koel. Hier heb je de rest van de reis plezier van. Na enkele uren rijd je de bergen van Yosemite Nationaal park in.
Je slaapt vlakbij een van de ingangen van Yosemite. De lodge is eenvoudig en de inrichting is niet meer helemaal van deze tijd, maar hier kiezen we met name voor de locatie. Vanuit je hotel ben je binnen ‘no time’ bij de highlights van het park. Wil je zelf kunnen koken of bijzonder overnachten kijk dan onderaan de bouwsteen voor de mogelijkheden.
Dag 2 – Speuren in het woud
Vandaag op tijd op zodat je veel van het park kunt zien. Bij de ingang kochten wij meteen de National Park Pass die voor $80 (voor auto en gezin) toegang geeft tot alle parken en monumenten van Amerika. Dat geld haal je er tijdens je reis dubbel en dwars uit.
Veel jonge kinderen zijn nieuwsgierig naar alles wat met dieren en natuur te maken heeft. Bij het visitor center liggen junior ranger programma’s ($3,50) klaar voor de kinderen. Samen met dit opdrachtenboekje en een plastic zak helpen zij met het schoonhouden van het park. Na het vinden van de dierensporen en benoemen van bomen ontvangen je kinderen een badge, hun souvenir om lang trots op te zijn. Met oudere kinderen zijn er veel mooie wandelingen te maken of rijd met je auto naar mooie uitzichtpunten zoals Tunnel View of Glacier Point.
Bezoek ’s middags de Bridalveil waterval. Wij vinden dit één van de mooiste watervallen in de vallei. Met een duidelijke kaart op zak volg je een trailbordje met een pad naar de waterval. Een bulderende waterstroom omringd door mistsluiers. Trek een regenjas aan als je niet nat wilt worden.


Dag 3 – Vertrek uit Yosemite
Na het ontbijt kun je rustig je spullen pakken en stap je, wellicht nog een beetje stijf van het bergwandelen, in de auto op weg naar je volgende Amerika bestemming. Binnen drie uur rijden ben je bij onze bouwsteen Op de reuzenbomenroute en zie je de enorme sequoia bomen.
Klik hier om deze Yosemite gezinsreis aan te vragen. Voor meer bouwstenen ga je terug naar het bouwsteen overzicht van Zuidwest Amerika.
Ik zag twee beren…
Yosemite is het oudste nationale park in het zuidwesten van de USA. Hoewel de beren zich vaak schuil houden in de bossen is er een tijd geweest dat veel toeristen beren gingen voeren. De beren werden steeds opdringeriger en vaker in de buurt van mensen gesignaleerd. Nu is het ten strengste verboden om de beren of andere wilde dieren te voeren. Op het laten slingeren van voedsel in de auto staat nu zelfs een boete. Alle etenswaren (en ander lekker ruikende dingen zoals zeep) moeten op campings in een bearbox bewaard worden of in de (afgesloten) kamer van je lodge.
Rangers vertellen dat beren zo slim zijn dat ze na een paar jaar in de gaten hebben hoe ze een bearbox moeten openen. Er moet dan weer een nieuwe bearbox uitgevonden worden. De ‘chevrolet-bear’ was ook de domste niet; deze beer had eens in de kofferbak van een chevrolet veel lekkers gevonden. Hij kon het autotype herkennen en ging vervolgens alle kofferbakken van Chevrolets te lijf. Ook de Volkswagen-beer is zo beroemd geworden. De beer had in de gaten dat bij een klap op de auto alle deuren automatisch opensprongen. De beer wist alle Volkswagens open te krijgen door net zo lang op het dak te springen tot de deuren open gingen.

Onze slaapplekken



Voor deze reis bieden we de volgende varianten aan
Alternatief verblijf: appartement met twee slaakamers en keuken
In het hotel dat wij boeken tijdens je verblijf in Yosemite National Park zijn ook familie suites beschikbaar. Ideaal voor (grote) gezinnen met (kleine) kinderen. Je verblijft namelijk met elkaar, maar wel in aparte slaapkamers. In deze appartementen zijn naast een woonkamer, twee slaapkamers en een keukentje waar je zelf kunt koken.
Het hotel ligt bij de ingang van het Nationale Park, je kunt in het park gebruik maken van de gratis shuttlebussen die je naar alle highlights brengen.